flamengol.net

Po finał

Karnawałowa sobota będzie naznaczona pierwszym decydującym klasykiem piłkarskim Rio w tym sezonie. Flamengo i Botafogo zmierzą się ze sobą na Raulino de Oliveira we Volta Redonda, aby zdobyć miejsce w finale Taça Guanabara. Jako, że Rubro-Negro zakończyli fazę grupową z lepszym dorobkiem, to wystarczy im tylko remis, aby awansować.

Pamiętając, że żółte kartki zostały wyczyszczone, więc żaden zawodnik nie musi się obawiać zawieszenia w finale w przypadku otrzymania żółtego kartonika. Zwycięzca meczu w przyszłotygodniowym finale spotka się z Boavistą, która w pierwszym półfinale zremisowała z Bangu, ale podobnie jak Fla miała przewagę i remis wystarczył do awansu.

Drużyna prowadzona przez Paulo Césara Carpegianiego jest niepokonana w tym sezonie: cztery zwycięstwa i jeden remis. W ostatnich tygodniach trener wykorzystywał już znaczną część swojego zespołu. Szkoleniowiec powinien utrzymać ustawienie z poprzednich gier i zagrać tylko jednym volante. Do praz pierwszy w tym sezonie na boisku pojawi się kapitan Réver, który stworzy duet środkowych obrońców wraz z Juanem. W koszulce Rubro-Negro po raz pierwszy powinien także zadebiutować niedawno pozyskany Henrique Dourado.

Oprócz szansy na oddalenie widma kryzysu po odpadnięciu Botafogo już w pierwszej rundzie Copa do Brasil, klasyk jest również szansą dla trenera Felipe Conceição, który jest pod silną presją. Przegrana nad rywalem zza miedzy może nawet kosztować szkoleniowca utratę posady. W tym celu Botafogo zagra w innym ustawieniu. Formacja z trzema obrońcami, która zawiodła przeciwko Aparecidense jest wykluczona.

Prawdopodobne składy:

Flamengo: César; Pará, Réver, Juan, Renê; Cuéllar; Éverton Ribeiro, Lucas Paquetá, Diego, Éverton; Henrique Dourado.

Botafogo: Jefferson; Arnaldo, Marcelo, Igor Rabello, Gilson; Matheus Fernandes, João Paulo; Rodrigo Pimpão, Leonardo Valencia, Luiz Fernando; Brenner.

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Madureira

Ocena: 8.0
Zdjęcie tygodnia
W taki sposób Henrique Dourado cieszy się z drugiej zdobytej bramki w koszulce Flamengo.
Video
Flamengo nie dało żadnych szans małej Madureirii i pewnie wygrało 4:0 w pierwwszej kolecjce Taça Rio.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX