flamengol.net

Najwięcej meczów, najwięcej bramek, najwięcej finałów

Campeonato Brasileiro dobiegły końca w niedzielę, ale Flamengo wciąż ma przed sobą 180 minut walki. Po ostatniej kolejce ligowych zmagań, Rubro-Negro koncentrują się na finale Copa Sudamericana, pierwsze spotkanie odbędzie się w środę w Buenos Aires przeciwko Independiente. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później na Maracanie.

Główny aktor

Nawet mając jeszcze dodatkowe dwa mecze do rozegrania, Flamengo już jest zespołem, który rozegrał najwięcej gier w tym sezonie, bo aż 81, a ostatecznie rozegra 83. Drugie na liście jest Grêmio, które zagrał 76 spotkań, ale ma przed sobą jeszcze przynajmniej dwa spotkania w grudniowych Klubowych Mistrzostwach Świata. W tych 81 grach, Rubro-Negro odnieśli 41 zwycięstw, 24 remisy i tylko 16 porażek. Nikt w Brazylii nie wygrał wiecej w tym roku, ani nie zdobył więcej punktów.

Ciężka artyleria

Z rekordową liczbą bramek w Brazylii, zawodnicy Flamengo zdobyli w sumie aż 134 bramki. Drugie ponownie jest Grêmio, które strzeliło 120 goli. A ponieważ Rubro-Negro mają jeszcze przed sobą dwa mecze, to mogą poprawić ten rezultat. Ponadto Mais Querido byli pierwszym zespołem, który przekroczył barierę 100 bramek w tym sezonie.

Na drodze

W tegorocznym maratonie gier, Flamengo "przeszło" przez 11 stanów (Goiás, Rio Grande no Norte, Espírito Santo, Distrito Federal, Paraná, Pernambuco, Santa Catarina, Bahia, São Paulo, Minas Gerais i Rio Grande do Sul), oprócz Rio de Janeiro oraz grało na boiskach w Chile, Argentynie i Kolumbii.

Maraton pozwolił Rubro-Negro rozegrać trzy finały na pięć rozgrywek, w których rozgrywany jest finał (w Brasileirão nie ma finałów). Niepokonane Mengão wygrali Campeonato Carioca, które było 34 trumfem w historii. W finale Copa do Brasil porażka nastąpiła dopiero po serii rzutów karnych. Teraz zespół może być mistrzem Copa Sudamericana.

Libertadores, jesteśmy z powrotem

Od 2008 roku, Flamengo nie zakwalifikowało się do Copa Libertadores dwa lata z rzędu. I tym razem awans przyszedł poprzez Campeonato Brasileiro, pokazując, że zespół przeszedł poważną restrukturyzację i obecnie ma bardzo konkurencyjny skład.

Rubro-Negro zakwalifikowali się do głównych międzynarodowych rozgrywek na kontynencie poprzez zajęcie szóstego miejsca w Brasileirão. Jako, że Grēmio (zdobywca Copa Libertadores) i Cruzeiro (zwycięzca Copa do Brasil) zakończyli sezon na wyższym miejscu niż Fla, to strefa dająca bezpośredni awans przesunęła się o dwie pozycje. Teraz jeśli Mengão zwyciężą w Copa Sudamericana, to miejsce dające awans przesunie się o jeszcze jedną pozycję.

Królowie Rio de Janeiro

Wspomniany już niepokonany tytuł stanowy pokazuje wyższość nad lokalnymi rywalami, ale ta wyższość rozszerzyła się także na Copa do Brasil, Campeonato Brasileiro i Copa Sudamericana.

x Vasco: Przeciwko największemu rywalowi, Flamengo wygrało dwa razy i trzy razy zremisowało. Jedno zwycięstwo miało szczególny smak, ponieważ w domu rywala.

x Botafogo: Alvinegro byli jedynym zespołem który pokonał Flamengo w tym roku. Jednak w decydujących momentach, Rubro-Negro pokazywali swoją wyższość, jak zawsze. W sumie oba zespoły zmierzyły ze sobą sześć razy, bilans to trzy zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka.

x Fluminense: Tricolor również cierpieli grając z Fla. Zaczęło się już w Carioca, kiedy oba zespoły zmierzyły się w finale, a Mengão wygrali oba (1:0 i 2:1). W Campeonato Brasileiro były dwa remisy, a w Copa Sudamericana zwycięstwo i remis 1:0 i 3:3).

Zawodnik meczu

Marlos Moreno: Fluminense 4:0 Flamengo

Ocena: 5.5
Zdjęcie tygodnia
Bolesna lekcja. Fluminense nie miało litości dla rezerwowego zespołu Flamengo i pewnie wygrało aż 4:0.
Video
Ten moment kiedyś musiał nadejść. Flamengo odniosło pierwszą porażkę w sezonie i od razu tak ciężką.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX