flamengol.net

Lincoln podpisze nowy kontrakt

Flamengo odnowi kontrakt z jednym z największych talentów w obecnym składzie. W pierwszym zespole od końca zeszłego roku, 17-letni Lincoln przedłuży swoją umowę z klubem do końca 2023 roku. Nowy kontrakt powinien zostać popisany w ciągu najbliższych kilku godzin i będzie miał klauzulę odstępnego w wysokości aż prawie 50 mln euro (około 200 mln reali).

Zgodnie z brazylijskim prawem, umowa wejdzie w życie dopiero w grudniu, kiedy młody napastnik skończy 18 lat. Prawo uniemożliwia nieletnim podpisywanie kontraktów na dłużej niż trzy lata. Poprzednia klauzula oferty minimalnej wynosiła 30 mln euro. Porozumienie, które musi zostać wkrótce podpisane przez strony, przewiduje także wzrost pensji dla młodego napastnika, który teraz będzie zarabiać 100 tys. reali na miesiąc.

Do tej pory, Lincoln rozegrał w koszulce Flamengo osiem meczów i zdobył jedną bramkę. 17-latek jest trzecim wyborem w linii ataku u trenera Paulo Césara Carpegianiego: pierwszym jest Henrique Dourado, a drugim Felipe Vizeu, który jednak w lipcu odejdzie do Udinese. Ponadto jest także Paolo Guerrero, jednak jest on zawieszony za doping do maja.

autor: MentiX; 09.03.2018; 17:32; źródło: globoesporte.com
Zawodnik meczu

Vinícius Júnior: Emelec 1:2 Flamengo

Ocena: 8.5
Zdjęcie tygodnia
Vinícius Júnior cieszy się po zdobytej drugiej bramce w meczu z Emelec.
Video
Dwa trafienia Viníciusa Júniora zapewniły Flamengo pierwsze od 2014 roku, wyjazdowe zwycięstwo w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX