flamengol.net


Flamengo powinno przedłużyć kontrakt z Édersonem

W pełni wyleczony z guza w jądrach, prze którego Éderson musiał pauzować przez prawie dziesięć miesięcy, zawodnik zaczyna teraz definiować swoją przyszłość w piłce nożnej i koszulce Flamengo. Pomocnik w sobotę znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie z Américą Mineiro, ale nie wszedł na boisko. Teraz sztab szkoleniowy i władze klubu spotkają się, aby przedyskutować ewentualne odnowienie kontraktu 32-latka.

W obrębie Rubro-Negro panuje zgoda, co do tego, że pomocnik ma niezaprzeczalną jakość i może pomóc w dalszej części sezonu. Chociaż zawodnik nie został zgłoszony do fazy grupowej Copa Libertadores, to może znaleźć się na liście w fazie pucharowej i zająć miejsce Évertona, który odszedł do São Paulo. Mimo to, Flamengo chce najpierw ocenić fizyczną ewolucję zawodnika, aby sprawdzić, czy naprawdę może na niego liczyć.

Równolegle w Mengão istnieje również świadomość o możliwości zainteresowania zawodnikiem innych klubów. Dwa brazylijskie zespoły już kontaktowały się z agentem pomocnika, aby sprawdzić, czy istnieje jakiekolwiek zainteresowanie transferem krajowym.

Sam Éderson jeszcze nie określił swojej przyszłości i oczekuje kontaktu od Flamengo, który wyznaczy cele. Zawodnik miał kontrakt do grudnia zeszłego roku, ale klub postanowił przedłużyć umowę o kolejne sześć miesięcy, tak aby 32-latek mógł korzystać z wszystkich klubowych udogodnień w trakcie leczenia. Pomimo, że piłkarz może już opisać przedwstępną umowę z dowolnym klubem, to czeka na decyzję Fla, które jest gotowe zaoferować umowę do końca tego sezonu.

W Rubro-Negro do połowy 2015 roku, Éderson wystąpił w 39 meczach, w których strzelił cztery gole. Przed zdiagnozowaniem raka, 32-latek doznał poważnej kontuzji lewego kolana, przez którą pauzował przez pół roku.

  • dodał: MentiX
  • 23.04.2018; 16:56
  • źródło: lancenet.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Éverton Ribeiro: Flamengo 1:1 Vasco

Ocena: 7.0
Zdjęcie tygodnia
Dużo walki, ale ostatecznie klasyk z Vasco na Maracanie zakończył się podziałem punktów.
Video
Flamengo zremisowało klasyk z Vasco i straciło fotel lidera Campeonato Brasileiro.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX