flamengol.net

Flamengo pokonuje ponad 20 000 km w ciągu siedmiu dni

Ostatnie dni były męczące dla zawodników Rubro-Negro. Walcząc o tytuł Copa Sudamericana, Flamengo było zmuszone do pokonania ponad 20 tysięcy kilometrów w ciągu ostatnich siedmiu dni. Aby móc zagrać w dwóch decydujących meczach i przygotować się do środowego pierwszego finałowego spotkania przeciwko Independiente w Argentynie, delegacja Mengão przebyła dokładnie 20.123,3 kilometrów.

Dla porównania finałowy przeciwnik, zespół Independiente swój ostatni mecz rozegrał w dniu 28 listopada, kiedy pokonał paragwajski Libertad i przystemplowali swój awans do finału Copa Sudamericana. Argentyńczycy mieli wybiec na boisko w ostatnią sobotę, aby poprosili Argentyński Związek Piłki Nożnej (AFA) o przesuniecie spotkania, a prośba została zaakceptowana.

Oto ostatnie podróże Flamengo

Rio de Janeiro ​-> Barranquilla (Kolumbia): 7.647,8 kilometrów;

Barranquilla (Kolumbia) -> Salvador: 8.179,1 kilometrów;

Salvador -> Rio de Janeiro: 1.636,7 kilometrów;

Rio de Janeiro -> Buenos Aires (Argentyna): 2.659,7 kilometrów.

Warto wspomnieć, że oprócz długiej trasy, Flamengo musiało zmagać się ze zmianą strefy czasowej. W Barranquilli, zawodnicy mieli do pokonania trzy godziny mniej w stosunku do czasu panującego w Rio de Janeiro. Po powrocie z Kolumbii, Rubro-Negro musieli szybko przystosować się do czasu panującego w Rio de Janeiro. W Buenos Aires strefa czasowa także różni się od tej w Rio de Janeiro.

Zawodnik meczu

Marlos Moreno: Fluminense 4:0 Flamengo

Ocena: 5.5
Zdjęcie tygodnia
Bolesna lekcja. Fluminense nie miało litości dla rezerwowego zespołu Flamengo i pewnie wygrało aż 4:0.
Video
Ten moment kiedyś musiał nadejść. Flamengo odniosło pierwszą porażkę w sezonie i od razu tak ciężką.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX