flamengol.net

Fla wyrywa walkę ze zużyciem na koniec roku

Sześć turniejów w ciągu 12 miesięcy. Trzy finały, najwięcej zdobytych punktów i ponad 80 meczów w sezonie. Nikt w elicie brazylijskiej piłki nożnej nie grał tak wiele gier jak Flamengo w 2017 roku. Wraz z dwoma finałami Copa Sudamericana, Rubro-Negro zakończą obecny rok z liczbą 84 rozegranych spotkań (83 oficjalne w tym jeden sparing) od 21 stycznia.

Brazylijskie drużyny z największą liczbą meczów w tym roku:

Flamengo: 82 meczów (84 po finałach Copa Sudamericana)

Sport: 81 meczów

Chapecoense: 79 meczów

Grêmio: 77 meczów (79 wraz ze spotkaniami w Klubowych Mistrzostwach Świata)

Aby dać wyobrażenie, Flamengo nie rozegrało więcej niż 80 meczów w sezonie od 1997 roku, kiedy wystąpiło w 91 grach. Jednak w tej liczbie mieszczą się także trzy towarzyskie spotkania rozegrane w tym czasie.

W 2016 roku, Flamengo straciło znacznie mniej zawodników z powodu kontuzji, ale intensywność tegorocznego kalendarza zmieniła jednak ten scenariusz. Czas regeneracji pomiędzy poszczególnymi meczami był znacznie krótszy.

W poprzednim sezonie, tylko 22 razy zawodnicy doświadczali problemów zdrowotnych, w tym roku, liczba ta znacznie wzrosła. Ważni piłkarze pierwszego składu jak Diego, Réver, Éverton,czy Paolo Guerrero kilkakrotnie zmagali się z kontuzjami podczas tego sezonu. Wszyscy zostali poddani próbie regeneracji, aby pomóc zespołowi w ważnych grach.

Obecnie tylko dwaj zawodnicy są kontuzjowani i są poza finałami Copa Sudamericana: Orlando Berrío i Diego Alves. Obaj musieli przejść operacje i wrócą do gry dopiero w przyszłym roku.

Rozgrywki grane przez Fla w 2017 roku:

Copa Sudamericana - finał

Copa do Brasil - finał

Libertadores - faza grupowa

Brasileirão - 38 kolejek

Campeonato Carioca - finał

Primeira Liga - ćwierćfinał

Z powodu intensywnego kalendarza rozgrywek, często kluczowi zawodnicy Flamengo byli oszczędzani w takcie sezonu, aby uniknąć zużycia i ewentualnych kontuzji. Najbardziej zaawansowany wiekowo w zespole, Juan miał specjalny program treningowy i został nawet oszczędzony w ostatnich kolejkach Campeonato Brasileiro

Zawodnikiem, który rozegrał najwięcej spotkań w tym sezonie był prawy obrońca Pará. Nie licząc doliczonych minut, zawodnik spędził na boisku 5,460 minut i wystąpił we wszystkich rozgrywkach.

Piłkarze z największą ilością rozegranych minut w sezonie:

Pará - 5,460 minut

Willian Arão - 5,373 minut

Réver - 5,070 minut

Éverton- 4,407 minut

Trauco - 4,388 minut

Diego - 4,326 minut

Márcio Araújo - 4,206 minut

Rafael Vaz - 4,044 minut

Guerrero - 3,799 minut

Cuéllar - 3,636 minut

Przed Flamengo jeszcze dwa finałowe mecze Copa Sudamericana. Rubro-Negro zmierzą się z Independiente w najbliższą środę w pierwszym meczu finału Copa Sudamericana na stadionie Libertadores de América w Avellaneda, metropolii Buenos Aires. Rewanż odbędzie się tydzień później na Maracanie.

Zawodnik meczu

Marlos Moreno: Fluminense 4:0 Flamengo

Ocena: 5.5
Zdjęcie tygodnia
Bolesna lekcja. Fluminense nie miało litości dla rezerwowego zespołu Flamengo i pewnie wygrało aż 4:0.
Video
Ten moment kiedyś musiał nadejść. Flamengo odniosło pierwszą porażkę w sezonie i od razu tak ciężką.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX