flamengol.net

Éverton "specjalistą" od bramek w klasykach

Gole w debiucie Henrique Dourado, dobijające trafienie Viníciusa Júniora, ale to Éverton utorował Flamengo drogę do sobotniego zwycięstwa nad Botafogo w półfinale Taça Guanabara. No coś normalnego, nawiasem mówiąc, w najnowszej historii zawodnika w Rubro-Negro. Było to już ósme trafienie skrzydłowego w klasykach.

Ulubiona ofiara? Trzy gole przeciwko Fluminense, również trzy przeciwko Botafogo i dwa przeciwko Vasco. Ale to właśnie trafienie z zeszłorocznego wygranego 1:0 meczu z Gigante da Colina jest najmilej wspominane przez Évertona.

"Zawsze ważne jest zdobywanie goli. W klasyku jeszcze bardziej. To bardzo ważne zwycięstwo, dzięki któremu awansowaliśmy do finału. Moja ulubiona bramka jest w meczu przeciwko Vasco, ze względu na okoliczności." - powiedział Éverton.

Éverton rozegrał 255 meczów w koszulce Flamengo i zdobył 37 bramek. Aspekt decydujących goli w klasykach jest jednak aktualny. Pierwsza bramka miała miejsce przeciwko Vasco w Torneio de Manaus w 2015 roku. Następna miała miejsce w kolejnym roku w zremisowanym 3:3 meczu z Botafogo. Zeszły sezon był wyjątkowo udany dla zawodnika, który zdobył aż pięć bramek w klasykach.

Zawodnik meczu

Diego: Flamengo 4:0 Madureira

Ocena: 8.0
Zdjęcie tygodnia
W taki sposób Henrique Dourado cieszy się z drugiej zdobytej bramki w koszulce Flamengo.
Video
Flamengo nie dało żadnych szans małej Madureirii i pewnie wygrało 4:0 w pierwwszej kolecjce Taça Rio.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX