flamengol.net

Carpegiani wystawi mieszany skład na Macaé

Mistrz Taça Guanabara i lider Grypy B Taça Rio, Flamengo zmierzy się w sobotnim meczu przeciwko Macaé na Moacyrzão grając mieszanym zespołem. Strategia sztabu szkoleniowego jest taka sama, jak przed klasykiem przeciwko Fluminense trzy tygodnie temu: oszczędzenie piłkarzy wyjściowej jedenastki przed spotkaniem w Copa Libertadores. W środę, Rubro-Negro zagrają z Emelec w Guayaquil.

Trener Paulo César Carpegiani po ostatnim wygranym spotkaniu z Boavistą powiedział, że chce dać odpocząć zawodnikom, którzy rozegrali "maraton pięciu meczów podrząd". Starterami, którzy są najbliżej tego stanu są: Éverton Ribeiro, Diego, Lucas Paquetá, Éverton i Henrique Dourado, którzy zagrali w trzech ostatnich grach i nie wystąpią w sobotę. W ten sposób, Flamengo będzie miało "nowy" sektor ofensywny na Moacyrzão.

To samo dotyczy lewego obrońcy Renê. Poza tym przeciwko Macaé nie zagrają również dwaj inni defensorzy: prawy obrońca Rodinei i stoper Rhodolfo, którzy byli starterami w dwóch ostatnich meczach.

Tendencja jest taka, że Carpegiani zdecyduje się wystawić podobną jedenastkę do tej, która wystąpiła w klasyku Fla-Flu, który zakończył się porażką aż 0:4. Tak więc Flamengo w sobotnim spotkaniu powinno wystąpić w następującym składzie: Diego Alves; Pará, Léo Duarte, Thuler, Trauco; Cuéllar, Jonas, Willian Arão; Vinícius Júnior, Geuvânio, Felipe Vizeu.

autor: MentiX; 09.03.2018; 17:31; źródło: lancenet.com.br
Zawodnik meczu

Vinícius Júnior: Emelec 1:2 Flamengo

Ocena: 8.5
Zdjęcie tygodnia
Vinícius Júnior cieszy się po zdobytej drugiej bramce w meczu z Emelec.
Video
Dwa trafienia Viníciusa Júniora zapewniły Flamengo pierwsze od 2014 roku, wyjazdowe zwycięstwo w Copa Libertadores.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX