flamengol.net

Caetano tłumaczy brak wzmocnień

Cztery dni po rozpoczęciu przygotowań do nowego sezonu, dyrektor sportowy Flamengo, Rodrigo Caetano wykorzystał konferencję prasową podczas prezentacji trenera Paulo Césara Carpegianiego, aby nieco wyjaśnić proces wzmocnień Rubro-Negro. Mengão jako jedyny zespół z Série A nie pozyskał jeszcze żadnego nowego piłkarza.

Caetano wyjaśnił, że klub zamierza pozyskać trzech, czterech nowych piłkarzy, ale podkreślił, że poszukiwania są "czasochłonne". Według niego zarówno Rueda, jak i PC Carpegiani uczestniczyli w planowaniu i dyskusji na temat wzmocnień na ten rok.

"Chcemy pozyskać zawodników, którzy wzmocnią zespół. Jednak chcemy także korzystać z naszych wychowanków. Ustaliliśmy kilka pozycji, o których jednak nie będę mówić. To naturalne, że pozyskanie dobrych zawodników jest czasochłonne. Chcemy pozyskać trzech lub czterech zawodników, którzy wzmocnią nasz zespół. Prowadzimy zaawansowane negocjacje. To samo dotyczy zawodników, którzy mają odejść. Proszę kibiców o zrozumienie. Pracujemy bardzo ciężko." - powiedział Rodrigo Caetano.

Flamengo negocjuje z Zecą, który sądzi się z Santosem, obrońcą Pablo z Bordeaux, Marlosem Moreno z Manchesteru City i Vágnerem Love, który występuje w Alanyasporze.

Rodrigo Caetano wyjaśnił także powody, dla których klub zdecydował się wybrać właśnie Paulo Césara Carpegianiego jako nowego trenera.

"Zaczęliśmy planowanie z Ruedą dzień po finale Copa Sudamericana. Był trzy lub cztery dni spotkań. Wtedy nasz kontrakt z Ruedą był prawie codzienny. Postanowiliśmy nie podejmować żadnych działań, bo sam mówił, że ma oferty, ale chce zostać. Kiedy zwiększyła się możliwość jego odejścia, rozmawialiśmy już z Paulo i zaproponowaliśmy tą możliwość. Ale dopiero wczoraj dowiedzieliśmy się, że Rueda odchodzi. Ponieważ rozmawialiśmy już z Paulo, to wybraliśmy go na trenera." - dodał dyrektor sportowy.

autor: MentiX; 09.01.2018; 17:48; źródło: globoesporte.com
Zawodnik meczu

Geuvânio: Flamengo 4:0 Portuguesa

Ocena: 8.0
Zdjęcie tygodnia
Zawodnicy Flamengo cieszą się po jednej ze zdobytych bramek w wygranym meczu z Portuguesą.
Video
Poker w wykonaniu Flamengo, które właśnie czteroma bramkami wygrało spotkanie z Portuguesą.
Copyright by Flamengol.net © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX